سامانه مدیریت نشریات علمی

سامانه مدیریت نشریات علمی

سامانه مدیریت نشریات علمی سامانه مدیریت نشریات علمی یکی دیگر از محصولات تخصصی شرکت سامان می باشد. سیستم جامع مدیریت نشریات سامان منطبق بر استاندارد های جهانی مدیریت نشریات علمی طراحی و پیاده سازی شده است، با این سامانه کلیه فرایند های رایج نشریات علمی از جمله طراحی وب سایت نشریه، ثبت نام، ارسال و دریافت مقالات، داوری چند لایه، انتشار مقالات به صورت الکترونیکی، آرشیو بندی خود کار مقالات ، ایجاد شناسنامه نشریه و ... به صورت آنلاین انجام می گیرد.
این سامانه به گونه ای طراحی شده است که می تواند امکان مدیریت چند سطحی با سطوح دسترسی ویژه و متفاوت برای مدیر مسئول نشریه، داوران، کارشناسان دبیرخانه و کاربران سایت را فراهم آورد که در ادامه می توانید با جزییات کامل امکانات سامانه مدیریت نشریات سامان را بشناسید.


بخشی از امکانات سامانه مدیریت نشریه سامان


تنظیمات پرداخت اینترنتی

برخی نشریه ها برای فرایند داوری و چاپ مقاله در نشریه اقدام به دریافت هزینه از کاربر می نمایند لذا سامانه مدیریت نشریه سامان این مهم را در نظر گرفته و دو نوع روش پرداخت برای این سیستم در نظر گرفته است، پرداخت آنلاین و پرداخت به صورت ثبت فیش بانکی.

سامانه آنلاین داوری مقالات

سامانه داوری آنلاین سامان این امکان را به شما خواهد داد تا داوری مقالات ارسالی به نشریه را به بهترین نحو ممکن انجام دهید به این صورت که با انتخاب داور یا داور های متعدد مقاله را ارسال و بعد نتیجه داروی را بعد از تائید نظر داوری به کاربران ارسال نمایید بدیهی است که بدون ارسال به داوران نیز امکان داوری مستقیم مقالات نیز وجود دارد.

فرم ثبت نام با قابلیت شخص سازی

فرم ثبت نام و ایجاد پنل کاربری شرکت کنندگان در سایت به صورت پیش فرض به صورت کامل طراحی و ایجاد شده است تا تمامی اطلاعات کاربران در حین ثبت نام به طور کامل دریافت گردد. اگر چنانچه شما بخواهید فیلد دیگری نیز به این فرم اضافه یا کم نمایید می توانید با شخصی سازی فرم ثبت نام این کار را انجام دهید.

ثبت نام کاربران

جذب کاربران و هدایت آنها به بخش ثبت نام، با سامان به راحت ترین شکل ممکن انجام خواهد شد. سامانه در همه پنل ها از جمله پنل اعضای راهنمای کامل و جامع برای سهولت کار با سیستم را دارد و این مهم بسیاری از سوالات متداول کاربران از دبیرخانه را کاهش می دهد.

مدیریت کاربران

با کلیک بر روی نام هرکدام از کاربران، با راحتی خواهید توانست به تمامی اطلاعات آن کاربر اعم از زمان ثبت نام، وضعیت مقالات ارسالی، وضعیت ثبت نام از منظر مالی و ... دسترسی و نظارت داشته باشید. همچنین می توانید پیامهای ویژه هرکدام از کاربران را از همین طریق ارسال نمایید.

فاکتور مالی

اگر چنانچه نشریه برای چاپ مقالات از کاربران هزینه دریافت نماید، با توجه به این که بعضی کاربران وابسته به ارگانهای خاص یا دانشگاه ها می باشد و از کمک های مالی برای پژوهش استفاده می نمایند لذا این دسته از کاربران برای تکمیل روند اداری به فاکتور پرداخت هزینه نیاز دارند که در سامان بعد پرداخت موفقیت آمیز مالی به طور اتوماتیک گواهی مالی تولید می گردد و کاربر می تواند چاپ یا دانلود نماید.

دریافت مقالات

موضوع ارسال مقاله از سوی شرکت کنندگان و مدیریت دریافت و طبقه بندی آنها از سوی دبیرخانه، از دیرباز یکی از اساسی ترین دشواری های نشریه های علمی می باشد. با سامانه سامان شما به راحتی خواهید توانست مقالات را جمع آوری، طبقه بندی و آرشیو نموده و آماده ارسال به داوران محترم نمایید. در این مرحله، تعیین شیوه ارسال از منظر ارسال مقدماتی چکیده مقاله و یا ارسال کامل مقاله، به سلیقه شما خواهد بود.

انجام کامل امور مالی

تعیین انواع تعرفه قیمت ها، خدمات، نحوه پرداخت برای هرکدام به صورت آنلاین و یا پرداخت فیشی، زمان بندی های لازم، در کنار مدیریت بسیار ساده بر کاربران از منظر پرداخت یا عدم پرداخت، از جمله امکانات سامان در این حوزه می باشد. با توجه به این که سیستم های مشابه همواره در پرداخت های آنلاین دارای مشکلات اساسی هستند لذا این مهم نیز در سامان مد نظر بوده و به بهترین صورت حل شده است.

محور های علمی

با توجه به اینکه برخی نشریات در چند حوزه و محور علمی مختلف اقدام به دریافت مقالات می کنند لذا در سامانه امکان تعریف محور های علمی مختلف پیش بینی شده است این مهم به کاربر این امکان را خواهد داد تا در فرایند ارسال مقاله محور علمی مورد نظر خود را انتخاب نماید.

انتشار الکترونیکی نشریه

با سامانه مدیریت نشریات سامان شما قادر خواهید بود شماره های نشریه را به صورت آنلاین منتشر نمایید و کاربر این امکان را خواهد داشت تا به مقالات شماره ها و دوره های آرشیو شده در وب سایت نشریه دسترسی داشته باشد.

خروجی طبقه بندی شده

به راحتی خواهید توانست بسته به نیاز خود، هرگونه داده مورد نیاز را طبقه بندی نموده و در قالب فایل اکسل از سیستم خروجی بگیرید.

طبقه بندی و ارسال پیامها

با این امکان، شما خواهید توانست با انتخاب و طبقه بندی از میان گروه های مختلف کاربران، اساتید و حتی تیم برگزاری، پیامها، هشدارها و یا یادآوری های درون سیستمی ارسال و دریافت نمایید. همچنین این امکان برای شما فراهم است که به پیامهای ارسالی از سوی هرکدام از کاربران پاسخ دهید.

آپلودسنتر جانبی

اگر چنانچه نیاز پیدا کنید فایلی با حجم بالا را جابجا نمایید، می توانید از آپلودسنتر جانبی سامانه به راحتی استفاده نمایید.

مدیریت اخبار

ارتباط با کاربران از طریق نشر اخبار، یکی از شیوه های متداول تعامل میان دبیرخانه نشریات علمی و مخاطبان نشریه می باشد. سامانه این امکان را به شما می دهد که تولید و نشر اخبار را مدیریت نماید.

مدیریت مدارک آپلود شده

برخی نشریات سیاست های مختلفی نسبت به ثبت نام نهایی انواع کاربر (دانشجو، استاد و ... ) دارند که در صورت لزوم می تواند این دسته بندی ها را در سیستم تعریف نمایند و با ارسال مدارک مربوطه و تائید مدارک ارسالی توسط دبیرخانه نشریه نوع کاربر مشخص می گردد مثلا استاد دانشگاه با ارسال مدارکی مبنی بر استاد بود در گرید اساتید طبقه بندی می شود.

اطلاع رسانی و ایمیل انبوه

سامانه مدیریت نشریه سامان دارای سیستم ارسال ایمیل انبوه می باشد هر زمان که نیاز به اطلاع رسانی به کاربران سایت یا به لیستی از آدرس ایمیل ها باشد این سیستم قابلیت ارسال ایمیل را دارا می باشد لازم بذکر است که اطلاع رسانی های درون سیستمی و ارسال نوتیفیکشن به کاربران سایت نیز در سیستم موجود می باشد.

مانیتورینگ وضعیت نشریه

امار کلی وضعیت نشریه به بهترین نحو ممکن در سامانه گنجانده شده است به طوری که مدیر یا مسئول دبیرخانه در هر لحظه می تواند با ورود به پنل کاربری و مشاهده امار صفحه اول وضعیت کنفرانس را مانیتور نماید. که این اطلاعات به شرح زیر می باشد:

راه اندازی و پیکر بندی سایت نشریه

این ویژگی سامان به شما این امکان را می دهد که سایت نشریه خود را به راحتی تمام در کمترین زمان ممکن و با تمام جزییات به سلیقه خود طراحی نموده و برخط کنید. جزییاتی به شرح زیر برای هرگونه اعمال تغییر در اختیاران می باشد:

شناسنامه نشریه

بدیهی است هر نشریه علمی متشکل از اعضای مختلف از جمله مدیر مسئول، هیات تحریه ، اعضای کمیته علمی، داوران، کارمندان دبیرخانه و ... می باشد که در این سامانه شما می توانید شناسنامه نشریه را تولید نمایید و حتی در صفحه اصلی سایت سامانه در ستون سمت چپ می توانید پیکربندی نمایید.