شرایط گرفتن مجوز برگزاری همایش در ایران

برگزاری کنفرانس نیازمند گرفتن مجوز برگزاری کنفرانس می باشد. در ایران گرفتن مجوز کنفرانس نیازمند طی نمودن روال اداری برای دریافت مجوز می باشد. مجوز برگزای کنفرانس بسته به نوع کنفرانس و اینکه در سطح ملی، بین المللی استانی است با ضوابط و آیین نامه های مختلفی همراه می باشد. بدون اخذ مجوز، برگزاری همایش، کنفرانس و عناوینی مشابه امکان پذیر نخواهد بود و تمامی مراکز اطلاع رسانی مانند سایت های اطلاع رسانی کنفرانس و همایش، روزنامه ها ومجلات مرتبط می بایست شماره مجوز برگزاری همایش صادر شده را در آگهی خود درج نمایند.

ضوابط برگزاری همایش
کلیه برگزارکنندگان همایش و سمینار می بایست متناسب با سطح ملی،بین المللی و استانی همایش، مجوز لازمه را از سازمان های برنامه ریزی و سازماندهی همایش و شورای برنامه ریزی و توسعه اخذ نمایند.
عناوینی مانند سمینار، مجمع، کنفرانس، جشنواره و غیره تمامی تحت این آیین نامه قرار می گیرند و می بایست برای برگزاری مجوز را اخذ نمایند. البته لازم به ذکر می باشد که گردهمایی های آموزشی و جلسات آموزشی و نیز برگزاری مناسبت های ملی مذهبی نیازمند اخذ مجوز بدین منظور نمی باشد.
سازماندهی همایش تحت نظارت کلی معاونت توسعه و مدیریت منابع انسانی رییس جمهور صورت می پذیرد. کار گروه سازماندهی همایش ترکیبی از اعضای زیر می باشند که در برگزاری همایش در ایران همکاری می نمایند. اخذ مجوز همایش در خصوص همایشاتی که از عناوین ملی، بین المللی استفاده می نمایند الزامی می باشد.
نماینده وزارت کشور
نماینده مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور
نماینده وزارت علوم
نماینده وزارت اطلاعات
نماینده وزارت ارشاد اسلامی
همایشاتی که در سطح بین المللی می باشند و تیز تحت برگزاری دستگاه دولتی در ایران می باشند می بایست با هماهنگی کمسیون و دستگاه دولتی مربوطه صورت گیرد . مجوز لازمه به منظور برگزاری همایش اخذ شود. پر نمودن فرم های برگزاری همایش نیزدر پروسه کاری برگزاری همایش وجود دارد که توسط فرد و یا نهاد برگزاری همایش تکمیل می گردد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *